Hakkımızda

Hakkımızda

Klasik psikolojik danışma merkezleri ve rehabilitasyon merkezleri, hemen her engel grubundan özel eğitim öğrencisi ile çalışmaktadır. Akademik Eğitim ailesi olarak Özel Öğrenme Bozukluğu-(Dikkat eksikliği-Hiperaktivite), Mental reterdasyon, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (otizm-asperger- sosyal öğrenme bozukluğu) tanısı almış çocukların eğitimlerini vermekteyiz.

Eğitimlerimizde yurtdışında kullanıldığı ve başarılı olduğu söylenen, bilimsel destekten yoksun ülkemiz çocuklarına uyarlanmamış, geçerliliği ve güvenirliği belirsiz hiç bir yöntem, test vb. uygulanmamaktadır. Farklı gelişim gösteren çocukların tedavisi eğitimdir.

Özel Eğitimde 17.yılımızı geride bırakmanın ve markaya dönüşmüş olmanın haklı gururunu yaşattınız Teşekkür ederiz İzmir.

NAHİDE DEMİR
KURUCUabout image

Kadromuz

Özel öğrenme güçlüğünün eğitimi, zihinsel engelliler eğitim programı,yaygın gelişimsel bozukluklar otizm-asperger- sosyal öğrenme bozukluğu gruplarına verilen özel eğitimler birbirinden oldukça farklıdır. Eğitimler bu alanda uzmanlaşmış öğretmenler tarafından (Özel eğitim alan öğretmenleri – okul öncesi öğretmenleri ve psikologlar) verilmesi uygundur.

Kurumumuz öğretmenleri, Disleksi eğitiminde Yüksek lisans derecesine sahip özel eğitim uzmanımız tarafından -özel eğitim uzmanı, özel eğitim öğretmeni, psikolog, sınıf öğretmeni- belirli bir eğitimden ve gözlem sürecinden sonra öğrenci ile çalışmaya başlamaktadır.

Tüm farklı gelişim gösteren çocukların tedavisi eğitimdir. Özel eğitim okulda verilen eğitimden farklıdır. Çocuk okula devam ederken bireysel ve grup eğitimleri ile bu konuda uzman eğitmenler tarafından desteklenmelidir. Dolayısıyla bu eğitimin normal sınıf öğretmenleri ve bu alanda eğitim almamış kişiler tarafından verilmesi sonuç getirmeyebilir.

Kurumumuzda bu alanda yetişmiş eğitimci açığını bir nebze olsun giderebilmek adına belirli periyotlarla üniversite destekli eğitimci eğitimleri yapılmaktadır.

Bize Ulaşın